Geokineze

18. července 2011 v 12:16 |  Parapsychické schopnosti


O co jde???
Pod pojmem geokineze většinou najdete vysvětlení, které říká, že se jedná o schopnost manipulovat s krystaly minerálů apod. Lépe znějící definice je, že geokineze je schopnost dovolující manipulovat s krystalovou mřížkou pevných látek. Tato definice je sice na jednu stranu výstižnější, na druhou však poněkud více zavádějící. Zavádějící je z toho důvodu, že krystalová mřížka jako taková je pouhá abstrakce. Ve skutečnosti neexistuje.
Do úvodu do povšechnosti tentokrát vložím ještě jednu důležitou věc.
To, že v součastné době bychom mohli nalézt možná desítky "kinezí", je pouze výsledek lidské snahy vše "rozškatulkovat", zpřehlednit, apod. Ve skutečnosti je však "kineze" pouze jedna. Všechny ty "kineze", které v součastné době známe, jsou pouze označení pro její jednotlivé oblasti působnosti.
Kámen údajně posilující geokinetické schopnosti je smaragd.

Když jsem se snažil nalézt informace o tom, co nám geokineze dovoluje, moc jsem toho nenašel. Z toho mála co se mi podařilo nalézt by se však dalo vyvodit to, že geokineze tedy opravdu dovoluje do jisté míry pracovat s krystalovou mřížkou pevných látek (vypustíme-li tedy tu "krystalovou mřížku", dalo by se říci, že geokineze je schopnost dovolující nám měnit uspořádání částic v pevné látce *). Praktické využití by to mohlo mít např. při změně fyzikálních vlastností krystalů (optické vlastnosti jako průhlednost, průsvitnost, čirost,…)

Nyní k praktické části:
K tomuto cvičení budete potřebovat nějaký krystal. Nevhodná je neprůhledná hornina, např. tromlovaný polodrahokamový oblázek.
Důležité je abyste ho ještě před tím, než s ním začnete cvičit dobře zdokumentovali jeho vlastnosti. Poznamenejte si jeho průhlednost, průsvitnost, barva, tvar a množství prasklin a vše další, čeho si na něm (v něm) všimnete.

Samotné cvičení:
Zaujměte tedy sobě příjemnou polohu a snažte se zajistit si klid alespoň po dobu cvičení. Uvolněte se a snažte se zklidnit i svou mysl. Vybraný kamínek mějte u sebe.
Je na Vás, jestli se na něj budete dívat, nebo ho budete držet sevřený v pěsti.
Nyní se soustřeďte na změnu jeho částicového uspořádání a tím i na změnu fyzikálních vlastností.
Můžete se třeba soustředit přímo na to, že se mění jeho propustnost světla, nebo barva…
Snažte se prostě (silou vůle) změnit jeho vnitřní strukturu a soustřeďte se přitom na to, jaký výsledek to má přinést. Zní to celkem složitě, ale uvidíte, že to není zas až tak těžké.
Po nějaké době pokusů zkuste zkontrolovat vlastnosti kamínku podle toho, jak jsem si je předem popsali. Pokud jste žádné změny nezaznamenali, neztrácejte naději.
Jak se říká: "Ani Řím nepostavili za den".

Imaginační cvičení by v tomto případě mohlo vypadat asi takto: Představte si, že se nacházíte přímo uvnitř krystalu. Přímo mezi jeho jednotlivými částicemi. Můžete vidět jejich vzájemné propojení a uspořádání. Do co největších možných detailů si představujte jak jsou jednotlivé částice krystalu uspořádány. Nyní si představujte, že je můžete libovolně přestavovat a měnit jejich uspořádání, polohu,… Představte si, že jakmile pomyslíte na změnu ve struktuře krystalu, nebo na změnu jeho fyzikálních vlastností, krystal se tomu začne okamžitě přizpůsobovat.
Diamant
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama