Chronokineze

18. července 2011 v 12:12 |  Parapsychické schopnosti


O co jde???
Chronokineze je jednou z mnoha "skrytých" psychických schopností člověka. Jde o vědomé řízení vnímání času a jeho toku kolem sebe sama.
Tady bych se rád pozastavil… Vcelku rozšířený názor je, že pomocí chronokineze mohu měnit tok času i pro svoje okolí, nebo dokonce pro celou planetu. Tak to ale samozřejmě není. Chronokinezí působíte pouze na sebe sama.
A další věc… Ani s pomocí chronokineze nemůžete měnit tok času. Měníte pouze vnímání toku času kolem sebe sama, to je důležité. Jak to jen říkal ten malý Tibeťan v Matrixu? "…pak pochopíš, že to co se ohýbá není lžíce. Jsi to ty sám…".
Tak je to i s chronokinezí. Neměníte tok času, neovlivňujete ho. Vy pouze "něco" děláte samy se sebou.

Chronokinezi, jako i další části "pokladu Nibelungů", který máme všichni hluboko v sobě. Jde tedy jen o to ji aktivovat. Jde o to ji vypěstovat a vycvičit, protože po stovkách a tisících let nepoužívání je zdegenerovaná a disfunkční.
Znovu tuto schopnost obnovit mohou s trochou píle, vůle a trpělivosti všichni.

Chronokineze je velice užitečná schopnost a její uplatnění je téměř neomezené. Jen si to představte… pracovní shon se stane minulostí, zběsilé škrábání posledních slov do písemky, která se bude za pár vteřin odevzdávat také. Naproti tomu nudné chvíle čekání na něco, nebo na někoho se stanou chvilkou…atd. atd. atd.

Jak tedy chronokinezi cvičit? Zde se asi přikloním ke známému cvičení s ručičkovými hodinami (jistě jste na něj narazili, pokud jste hledali na internetu heslo "Chronokineze").
Tak tedy. Potřebujete pouze tikající hodiny a chvilku klidu.
Můžete cvičit venku i v uzavřené místnosti. Důležité je pouze to, abyste nebyli rušení lidmi, ani věcmi vašeho okolí. Zaujměte tedy sobě příjemnou polohu a uvolněte se. I když to není snadné, snažte se z hlavy dostat všechny myšlenky, které na Vás dotírají. Chvíli relaxujte. Můžete použít známou metodu scházení schodů, nebo cokoliv Vám vyhovuje. Důležité je abyste byli uvolnění, ale přesto bdělí.
Zavřete tedy oči (pokud chcete, můžete je mít otevřené, ale vizuální vjemy podporují tvorbu dalších otravných myšlenek) a soustřeďte se na tikot hodin. Úpěnlivě se soustřeďte na každé tiknutí a hlavně na mezery mezi jednotlivými tiky. Soustřeďte se a představujte si, že mezery se buďto prodlužují a nebo zkracují. Musíte tomu věřit a představovat si to tak silně, až se to stane skutečností.

K tomuto cvičení není moc co dodat, ale možná ho můžete posílit, když budete třeba každý večer provádět ještě jedno menší cvičení. Můžete ho praktikovat večer před spaním, když už ležíte v posteli. Na rozdíl od toho předtím nevadí, když u něj usnete. Představte si tedy že jste v jakési vejcovité bublině a kolem Vás se míhají různé šmouhy (u mě mají modrou barvu různých odstínů, ale to je subjektivní věc).
Tyto šmouhy představují proudy času, to musíte mít při cvičení na vědomí.
Nyní si tedy představujte, že ty šmouhy (čas) mění rychlost podle toho, jak chcete. Buďto zrychlují a nebo zpomalují.

Tohle cvičení vypadá banálně, ale má docela význam, když si uvědomíte, co dokáže síla zvyku. Při tomto cvičení si zvyknete, že můžete ovládat tok času kolem sebe sama a to by se mělo projevit při cvičení s hodinami.
Hodiny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama